Raziskuj muzej krščanstva na Slovenskem
Čeprav je na Slovenskem v prvi polovici 20. stoletja dokumentiranih veliko misijonskih aktivnosti, je zdaj pred nami prvič predstavljeno delovanje »Družbe sv. Petra Klaverja za afriške misijone« in njena afriška zbirka. Centrala družbe je bila v Rimu, izpostava v Ljubljani pa je delovala od 1906 do postopnega ukinjanja v letih po drugi svetovni vojni.
Družbo sv. Petra Klaverja so vodile ženske, t. i. sodalinje oziroma pomožne misijonarke. Skrbno izbrane članice so se ukvarjale predvsem z zbiranjem finančnih in materialnih sredstev za pomoč afriškim misijonom. Družba je imela kvalitetno produkcijo misijonskega propagandnega gradiva, izdajala je svoje knjige, revije, koledarje in ostale tiskovine kot so razglednice in podobice. Pod okriljem Družbo sv. Petra Klaverja so bile organizirane številne gledališke igre in javna predavanja o različnih afriških tematikah. Na sedežu družbe, v Ljubljani na Metelkovi 1, pa so si ljudje lahko ogledali tudi razstavo afriških predmetov in misijonskih fotografij.
V knjigi Odmevi Afrike je prvič predstavljena omenjena afriška zbirka. Izbor objavljenih predmetov dobro odseva obseg delovanja različnih misijonskih organizacij, ki jih je v Afriki podpirala Družba sv. Petra Klaverja. Predmeti so prihajali iz različnih območij od Egipta do južne Afrike in celo iz Madagaskarja. V knjigi so objavljeni uporabni predmeti, tekstil, nakit ljudstva Zulu, orožje, glasbila, kipi božanstev in prednikov ter obredni predmeti. Afriška zbirka Družbe sv. Petra Klaverja obsega okoli 160 predmetov in je shranjena v Slovenskem etnografskem muzeju.
Besedilo knjige je v celoti prevedeno v angleščino. Knjigo smo izdaliv sodelovanju s Slovenskim etnografskim muzejem (Kustodiat za Afriko in Ameriko). Njen natis je omogočilo Ministrstvo za kulturo RS.
Knjiga je naprodaj v Muzeju krščanstva na Slovenskem v Stični, v Slovenskem etnografskem muzeju v Ljubljani in v večjih knjigarnah po Sloveniji.